Статті

Оцинковані листи із полімерним покриттям. У чому різниця від фарбованих?

Оцинкованные листы с полимерным покрытием. В чем разница от окрашенных?

Купуючи вироби зі сталі з полімерним покриттям, багато хто не розуміє, в чому їхня відмінність від пофарбованих. Адже, по суті, полімери використовуються в обох випадках і захищають сталь від зовнішніх впливів. Все так, але насправді є суттєва різниця між тією обробкою, яку називають полімерним покриттям, та фарбуванням.

Технології виготовлення

Найголовніша відмінність – у використовуваних технологіях. Якісна сталь із покриттям виробляється виключно у заводських умовах, на промисловому устаткуванні. Наша компанія закуповує сталь з полімерним покриттям у відомих металургійних комбінатів, в яких здійснюється весь цикл виробництва, починаючи від прокату металу та закінчуючи його упаковкою.

Надалі, вже на нашому виробництві, рулонна сталь, ріжеться на листи потрібного розміру, виготовляються вироби (профнастил, металочерепиця, згинальні елементи), і готова продукція поставляється покупцеві.

Оскільки ми співпрацюємо з провідними металургійними комбінатами, ми впевнені як матеріал. Використовується та марка сталі, яка має найкращі характеристики, з погляду виробництва покрівельних матеріалів – міцність, еластичність, товщину.

Перед покриттям полімерами сталь проходить оцинкування – шар цинку забезпечує захист від корозії. При цьому нормами ГОСТ чітко визначено товщину цинкового покриття, і ті виробники, з якими ми працюємо, суворо дотримуються норм.

Ще один, не менш важливий момент – метод нанесення та товщина, тип полімерного покриття. Навіть якщо використовувати однакову сировину, велике значення має технологія її нанесення. Досягти отримання рівного, достатньої товщини шару з необхідними характеристиками можна лише в умовах сучасного виробництва, які забезпечуються на великих металургійних заводах, таких як ArcelorMittal, U.S. Kosice Steel та Модуль.

Але, крім якісного товару, є і економ варіант. Виготовляється він переважно на китайському обладнанні, далеко не завжди відповідає вимогам ГОСТ. Виробники економлять на оцинкуванні – його проводять, але шар цинку дуже тонкий (40-60 г/м2). Цю сталь можна використовувати для внутрішніх робіт, але не для виготовлення покрівельних матеріалів. Навіть у процесі формування металочерепиці фарба починає тріскати. У процесі експлуатації покрівлі фарба облазить, через порушення технології нанесення полімерного покриття та підготовки рулонної сталі перед фарбуванням, що призводить до швидкої появи корозії сталі – тонкий шар цинку не може повноцінно захищати її від опадів, а неякісне покриття може вигоряти.

А що таке полімерне покриття? Це процес полімерного фарбування, при якому на сталь наноситься полімер, що складається із суміші пігментів та інших компонентів. Поліестер наноситься рівномірним шаром, після чого піддається нагріванню. В результаті полімер висихає, утворюючи на металі плівку.

Відмінності полімерних покриттів

Тепер – про різницю між покриттям стали полімерним покриттям в умовах великого металургійного підприємства порівняно з малим підприємством, а також порошковим фарбуванням. Полімерне покриття, яке наноситься в умовах малого підприємства, має товщину покриття 18-20 мкм, а не 25-30 мкм, як вимагає ГОСТ. Також неможливо здійснити підготовку оцинкованого покриття перед фарбуванням з дотриманням усіх вимог ГОСТ (промивання, сушіння). Якість покриття нанесеного на непідготовлену поверхню залишає бажати кращого. З найпоширеніших дефектів зустрічаються напливи та різнотовщинність покриття. З переваг такого забарвлення можна виділити:

  • економічність
  • швидкість фарбування
  • середня корозійна стійкість
  • великий вибір фактур та кольорів

Недоліки:

  • низька довговічність та середня якість покриття

В умовах великих металургійних комбінатів нанесення полімерного покриття на оцинковану сталь повністю відповідає всім вимогам ГОСТ, починаючи від підготовки оцинкованої сталі перед фарбуванням, закінчуючи упаковкою готового виробу. На всіх етапах виробництва здійснюється строгий нормоконтроль якості нанесення полімерного покриття. При цьому оцинкована сталь з полімерним покриттям значно дешевша за імпортні аналоги і не поступається за якістю.

Переваги:

  • висока еластичність (сталь придатна для холодного формування, без ризику порушення цілісності полімерного шару)
  • достатня товщина та рівномірність фарбування
  • стійкість до різних погодних факторів
  • висока корозійна стійкість
  • низька вартість

Недоліки:

  • менше вибір квітів та фактур порівняно вибором квітів на малих підприємствах

Також набуло поширення порошкове фарбування. Це процес «сухого» фарбування, при якому на сталь наноситься порошок, що складається із суміші полімеру (поліестер), пігментів та інших компонентів. Порошок наноситься автоматично або вручну на готовий виріб, після чого нагрівається. В результаті полімери плавляться, утворюючи на металі плівку. Таке покриття має такі переваги:

  • значний вибір фактур та кольорів
  • висока стійкість до зовнішніх впливів
  • значна товщина покриття

Але є й недоліки:

  • різнотовщинність покриття
  • її низька еластичність (сталь не придатна для подальшого штампування без ризику порушення цілісності полімерного шару покриття;
  • висока вартість
  • шагрінь покриття
  • низька корозійна стійкість

Підсумовуючи порівняння можна зробити висновок, що кожен спосіб нанесення полімерного покриття має свої переваги та недоліки, які можуть нівелюватися в залежності від призначення та вимог до готового виробу, а також закладеного бюджету на будівництво.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *